Co je třeba ke studiu

Nástroj odpovídající kvality

Pokud se rozhodnete pro hru na dechový hudební nástroj (v tomto příp. zobcovou nebo příčnou flétnu) je třeba poradit se odborníkem (profesionálem) o tom jakou značku nástroje zakoupit abyste v budoucnu předešli případným problémům. Ne všechny výrobky na trhu jsou kvalitní…

Notový materiál

Dále potřebujete počítat se zakoupením notového materiálu, jehož je v současné době na trhu dostatek, ať již přímo v prodejnách hudebnin, či prostřednictvím internetu, kde je možnost nákupu i ze zahraničí.

Notový stojan

Pro domácí cvičení na nástroj bude dobré zakoupení notového pultu s nastavitelnou výškou pro hru ve stoje, či v sedě. Pozor, na trhu jsou i pulty, které mají limitovanou výšku nastavitelnosti ! Pokud jste vyšší postavy je nutno toto při nákupu ověřit.

Metronom

Pro hru na nástroj je třeba osvojit si také rytmické cítění. Pro ty, kteří si nejsou jisti, zda rytmus je součástí jejich osobnostního vybavení, je možnost zakoupit metronom, který vás při cvičení na nástroj,v rytmu spolehlivě ohlídá. Kupujte rovněž po poradě s odborníkem.